LVT Hejnice 2013 (Míša N.)

16.08.2013 19:51

Letní výcvikový tábor pro záchranné psy pořádaný SDH Hejnice

Tábor již skončil a každý si odnáší jiné zkušenosti, zážitky, přátelství a mnoho společných zážitků se svým psem. 

Celý týden se dopoledne vyjíždělo na speciální cvičení. Za celý týden se vystřídala cvičení na sutinách v Hrádku nad Nisou a ve starých lázních v Jablonci n./N. V obou lokalitách je mnoho úkrytů, temné sklepy a prašné prostředí.

 

Dalším speciálním cvičením byl nácvik vodních prací na Štolcově rybníku. K dispozici máme člun, ze kterého psi nacvičují záchranu tonoucího, skok do vody a dopravu člunu na břeh. Dále všichni trénovali aport z vody a záchranu tonoucího z břehu. 

 

Odpoledne si každý mohl potrénovat individuálně poslušnost  a cvičení na překážkách dle zkušeností psa. Každý psovod cvičil dle svých možností i pachové práce, úkryty ve speciálních domečcích.

Uprostřed týdne jsme se psy slaňovaly ze skalního útvaru nedaleko Hejnic, v krásné lokalitě Ferdinandova. Pro některé to byla premiéra, pro jiné již tradiční část cvičení na LVT. Na závěr bylo na poslední den naplánováno cvičení v terénu, práce s mapou a GPS. Opět bylo velké teplo, ale všichni úspěšně došli a osvěžili si práci s GPS. 


 

 

Celý tábor vše organizovali a cvičili zkušení cvičitelé se zkušenostmi s prací se psy. Počasí nám letos „poměrně“ přálo, bylo velmi slunečno a velmi teplo. Vše pokazila jedna noční bouře, s přívalovým deštěm. Nejen, že déšť zvedl hladinu řeky o 80 cm a některé stany umyl zevnitř a vypral jim prádlo. Myslím, že je to již tradice LVT. Jeden den voda přijde.

 

Zažili jsme spolu za ten týden mnoho zajímavých okamžiků, pěkné večery při kytaře, odnesli jsme si nové zkušenosti a rady od instruktorů. Naši psi i my jsme odjížděli unavení, ale spokojení. Za sebe mohu napsat, díky všem a za rok zase.

napsala: Michaela Niedobová 

fotografie: Milan Tříska