Podporují nás...

Děkujeme společnosti Webnode za podporu v letech 2016 - 2021

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Záchranná brigáda kynologů libereckého kraje je neziskovou organizací dobrovolníků slučující zájemce o výcvik psů určených k záchraně lidských životů. Naši psovodi jsou připraveni v případě potřeby pomoci kdykoliv - ve dne i v noci, nezávisle na povětrnostních podmínkách. Svou pomoc nabízí bez nároku na finanční odměnu.

Výcvik záchranného psa je náročný a vyžaduje systematický přístup a dokonalou souhru člověka a psa. Záchranářský pes je schopen nalézt pohřešované, zraněné i mrtvé osoby zasypané pod sutinami nebo zasypané lavinou. Dokáže vyhledat ztracené osoby ve velkém, neschůdném a těžko přístupném terénu. Psi jsou cvičeni také na vodní práce (vyhledání utonulé osoby na rozsáhlé vodní ploše a také záchrana tonoucích osob). Potřební jsou i záchranní psi specialisté na stopy (vyhledání osoby po pachové stopě po předchozím navětření pachu z předmětu hledané osoby).

 

Psovodi musí mimo jiné ovládat práci s vysílačkou, musí umět poskytnout první pomoc nejen lidem, ale i psům, orientovat se v terénu podle mapy, slaňovat se psem do nepřístupných míst.
Naše brigáda pořádá zkoušky a soutěže záchranných psů, výcviková soustředění a semináře. Spolupracuje se psovody THW v Německu. Zúčastňujeme se tématických prověrek, které imitují neštěstí a případy, se kterými se můžeme setkat v praxi.


CO POTŘEBUJEME

Příprava záchranářského psa je humanitárním posláním a je velmi náročná po všech stránkách, tedy i po stránce finanční.

 • Pomineme-li náklady na koupi psa,
 • jeho kvalitní výživu,
 • očkování a další veterinární služby,
 • zbývají nemalé výdaje na vybavení psovoda (kvalitní obuv, pracovní oděv, přilba, baterka, pohotovostní batoh, vysílačka, GPS),
 • vybavení pro slaňování psovoda a psa,
 • vybavení pro vyhledávání utonulých a na výjezdy k zásahům
 • výdaje na pohonné hmoty. 

To vše ale stojí nemalé finanční prostředky. Prosíme touto cestou všechny, jímž není lhostejná pomoc ostatním lidem, o jakýkoli finanční či materiální příspěvek pro činnost naší dobrovolné organizace. Vaše pomoc či nabídka spolupráce nám umožní postupovat co nejrychleji a nejúčinněji při záchraně lidských životů.


CO MŮŽEME NABÍDNOUT 

 • Při všech akcích, závodech, zkouškách, prezentacích i praktických nasazeních můžeme prezentovat Vaši společnost formou loga.
 • Je možné umístit reklamu na našich internetových stránkách.
 • Je možné uspořádat ukázku výcviku v rámci specifické akce Vaší společnosti.
 • Pro našeho hlavního oficiálního partnera je možné využít loga ZBK LK se záchranným psem a nápisem
  (např.
  "Sponzoruji záchranné psy - pomáhají zachraňovat lidské životy").

 

Je samozřejmé, že konkrétní forma spolupráce mezi ZBK LK a Vaší společností je věcí jednání. Zde jsou jen nastíněny naše možnosti, které jistě mohou být dotvořeny na základě Vašich představ a požadavků.