19.4. a 21.4., dny ve znamení úspěchu a velké radosti

22.04.2024

Příspěvek od Lucky Čeňkové

V pátek 19.4. jsme se s Annie účastnili prologance sutinových atestů MV v Karvinné v čerstvé demolici bývalého dolu Darkov. Annie úspěšně označila všechny figuranty a já jsem si zas úspěšně odnesla další důležité poznatky a zkušenosti. Děkuji moc za to. Domů jsme přijeli v sobotu v půl páté ráno. Plná dojmů, ale i únavy z dlouhé cesty jsem pokračovala v maratonu zkoušení nervů svých i psů, a to na IRO sutinových zkouškách, kategorie RH-TB, které se konaly v neděli 21.4. ve Chbanech. 

Živelný Rumunský rozhodčí Liviu Ionescu nás prověřil snad po všech stránkách. Zkoušky byly opravdu náročné a přezkoušely psa hlavně po stránce samostatnosti a psychické odolnosti. Po pravdě, Lara se zatím asi nesetkala s tím, že by po nálezu k ní pan rozhodčí běžel, poté zas odešel a zas se znovu vrátil, a tak stále dokola, než mě k osobě dovolil jít. Kdy následovala dlouhá debata. Naštěstí to Laru nijak extra nezaskočilo. Nezaskočil jí ani pomocník kroutící klikou od sirény, ani samotný zvuk sirény. Však to zkoušíme, děláme různé zvuky, hluky, navozujeme různé situace. Myslím, že tréninky v poslední době sklidily svůj úspěch. 

Děkuji moc všem pořadatelům ze Záchranné brigády kynologů Ústeckého kraje, kteří tyto zkoušky zorganizovali, převážně pak Petře Svobodové, pro kterou musel být celý tento víkend nesmírně náročný. Děkuji tak za možnost účasti. Tak jedeme dál. 😊