NOVINKY

 

Poslední trénink v roce byl jen pro otrlé, skoro celý nám totiž propršel. Ani to nám však nevzalo úsměv na tváři, naši psíci všechny ztracené osoby v lesích našli a my se pak všichni společně ohřáli a usušili v příjemné místní restauraci.

PF 2024

29.12.2023

Přejeme hodně štěstí, radosti, lásky a hlavně zdraví do nového roku...

Všem našim členům, přátelům, jejich rodinám a blízkým, přejeme příjemné a klidné prožítí Vánočních svátků

Bohužel ne všechny zprávy jsou veselé a pozitivní. Dne 6.10.2023 ve věku 57 let po krátké těžké nemoci nás navždy opustila naše dlouholetá členka Iveta Soukupová. Pro ty, co ji neznali , ale i pro ty, co ji znali, v krátkosti připomeneme její kynologickou historii..
Iveta začínala v roce 1986 všestrannou kynologií v ZKO Roudnice Slavín, později...

Každý má asi jiné představy o hezky strávené letní dovolené, my si ji týden užili se svými psími i nepsími kamarády obklopeni krásnou šumavskou přírodou ve výcvikovém středisku pro záchranné psy Spáleniště nedaleko Lipna.

Ve dnech 20.-24.9. se uskuteční v Rakousku ve Stubenbergu 27. mistrovství světa WC IRO záchranných psů, kde své síly poměří účastníci různých koutů světa. Máme ohromnou radost a s hrdostí oznamujeme, že na tak důležitou akci byla nominovaná i naše členka Lucie Čeňková, která nás už mnoho let příkladně reprezentuje. Její dlouhodové výsledky mluví za...

16.-18.6.2023 se 6 našim členů zúčastnilo mezinárodního sutinového tréninku v rakouském Tritolwerku pod záštitou IRO. Naše brigáda tak měla nejhojnější zastoupení účastníků z celého Svazu. Jde o armádní výcvikový prostor u Wiener Neustadtu a skýtá opravdu skvostné prostředí pro trénink sutinového vyhledávání. Během těchto tří dnů jsme prostřídali...

Sobota 17.6.2023 byla ve znamení Poháru plemen, tentokrát pořádaný Pražskou záchrannou brigádou kynologů. Tento závod je koncipován tak, že soutěží tříčlenné družstvo týmů (tým=psovod+pes), složené z jednoho plemene psů (proto Pohár plemen), a to v kategorii plocha, sutina a poslušnost. Letošního závodu se zúčastnilo celkem 11 družstev různorodých...

USAR

19.06.2023

Lucie Čeňková se svojí fenkou Annie se zúčastnila společně s dalšími 67dmi profíky mezinárodního reklasifikačního cvičení těžkého odřadu USAR, které na 5 let všichni úspěšně obhájili. Cvičení probíhalo pod dohledem zahraničních inspektorů zaměřených na všechny potřebné obory pro vyhledávání a záchranu osob ze zřícených budov a mělo simulovat ostré...

V sobotu 22. dubna se v Předlicích, v jednom ze zdejších domů, zřítil strop. Na místo byli přivoláni psovodi pro ověření sutiny. Zásahu se zúčastnila i naše Lucka Čeňková s Annie. Po prověrení čtyřmi psy bylo konstatováno, že se pod propadlou střechou nikdo nenachází.

O prodlouženém velikonočním víkendu se konala výcviková akce v Červené Řečici, které se zúčastnili i někteří naši členové. Součástí akce byly též sobotní zkoušky podle IPOR, a to jak plošné tak sutinové.

V sobotu 25.3.2023 se naši členové zůčastnili závodu "Zachraň se, kdo můžeš"
Článek od Jitky a Radka o průběhu závodu i s fotodokumentací najdete v přílože níže

Dnes, v neděli 26.3.2023, jsme se po společném výcviku přesunuli do Chrastavy do hasičské zbrojnice, kde nám náš člen, Pavel Viták, jako přímý účastník záchranné akce v Turecku a zárověn jako člen USAR týmu, povyprávěl nejen o samotném zásahu po letošním zemetřesení.

Rádi bychom poděkovali firmě PB SCOM s.r.o. za možnost trénovat naše psy na jimy bourané budově v Chrastavě. Obrovský dík patří ale i samotným dělníkům a jejich vedoucímu přímo na místě, kteří terén přizpůsobili našim přáním a potřebám. Trénink pro nás tak mohl být přínosnější a bezpečný zároveň.