NOVINKY

 

Dnes, v neděli 26.3.2023, jsme se po společném výcviku přesunuli do Chrastavy do hasičské zbrojnice, kde nám náš člen, Pavel Viták, jako přímý účastník záchranné akce v Turecku a zárověn jako člen USAR týmu, povyprávěl nejen o samotném zásahu po letošním zemetřesení.

Rádi bychom poděkovali firmě PB SCOM s.r.o. za možnost trénovat naše psy na jimy bourané budově v Chrastavě. Obrovský dík patří ale i samotným dělníkům a jejich vedoucímu přímo na místě, kteří terén přizpůsobili našim přáním a potřebám. Trénink pro nás tak mohl být přínosnější a bezpečný zároveň.

Dnes, v sobotu 18.2.2023 jsme se, i za velice nevlídného počasí, sešli na společném tréninku ve Velkém Valtinově, kde se trénovalo vyhledávání v sutinách a místnostech. Jelikož nás bylo opravdu hodně, rozdělili jsme se do tří skupin. Jedna skupina jela cvičit do Stráže p.R., kde cvičila vyhledávání v budově a poté se přesunula na cvičák. I přes...

Revize zkušebního řádu SZBK
Dovolujeme si Vás informovat, že dne 29.1.2023 byla plénem SZBK ČR schválena revize novely Zkušebního řádu SZBK ČR pro záchranné psy.

V sobotu 21.1.2023 jsme se sešli na dalším tréninku, tentokrát v Terezíně. Ve dvou skupinách jsme trénovali vyhledávaní ve temných chodbách pevnosti. Na tréninku jsme mezi námi též přivítali dvě nové čekatelky, Ilonu a Andreu

V sobotu 14.1.2023 se konalo školení první pomoci pro zájemce naši ZBK. Účelem tohoto školení bylo osvěžit si znalosti laické první pomoci a třeba se i něco nového dozvědět.
Tímto školením nás provedla Míša Marečková, která je zdravotnická záchranářka a mimo jiné pracuje také na Plzeňské záchrance.
Dozvěděli jsme se opravdu nejnutnější věci pro...

Hned po Silvestrovské noci, v neděli 1.1.2023 jsem se vydali do okolí Hamru na Jezeře, na Novoroční výlet. Sešli jsme se na parkovišti pod zříceninou hradu Děvín a vydali se po cestičkách, na kterých jsme nepotkali skoro ani živáčka, takže ideál. Počasí tedy vůbec nevypadalo na 1. ledna, spíše připomínal jaro, ale tím spíš se celý den vydařil. Jo,...

Na jaře 2018 jste byli informováni o možnosti podporovat ZBK LK prostřednicvím portálu givt.cz. Do této iniciativy se do současnosti moc členů nezapojilo, ale i přesto se nám i v tak mamém počtu lidí podařilo do dněšního dne, našimi nákupy na internetu, získat bezmála dva tisíce korun (Ve skutečnosti už přes dva ticíci ale některé částky ještě...

V neděli 4.12.2022 jsme si opět zatrénovali ve Svébřicích. Sešlo se nás akorát na dvě skupiny. Počasí nám taky přálo, a tak jsme si neděli pěkně užili a hezky si zacvičili.

V sobotu 26. listopadu krátce před půl druhou odpolední přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje od Policie České republiky informaci o destrukci stodoly v obci Poboří.
Ověřování sutiny se zúčastnila i Lucka Čeňková, která má za SZBK ČR (ZBKLK) atest na sutinové vyhledávání.

V neděli 20.11.2022 jsme si byli zatrénovat na sutinovém trenažéru ve Chbanech (u Žatce). Sešlo se nás tak akorát na pohodový trénink ve dvou skupinách. Je asi pravda, že listopadové počasí na Žatecku mohli být malinko lepší, ale i tak se neděle vydařila.
I buřtíky jsme i nakonec na ohýnku opekli...

Rádi bychom Vás informovali o tom, že dnešním dnem došlo ke spojení Raiffeisen Bank a Equa bank.
Nyní tedy máme náše účty u Raiffeinsen Bank (RB)
Jediná změna která se Vás týká, je změna kódu banky, vše ostatní zůstalo stejné
Číslo účtu u RB je tedy 1031280265 / 5500

Ve dnech 28.-30.10. pořádala Záchranná brigáda Moravskoslezského kraje výroční Memoriál Oldy Dvoroka, praktický závod záchranných týmů 2022. Závod byl umístěn do prostředí krásných Hostýnských vrchů, do katastru obce Rusava.
Za naší ZBK se závodu zúčastnily Štěpánka s Dailí a Johankou s Amálkou s umístěním na krásném 4.místě.
Holky, děkujeme za...

Hasiči, psovodi i vrtulníky zamířili v sobotu 29.10.2022 po 11. hodině do Příbrami. Spadla tam střecha rekonstruovaného domu. Ověřování sutiny se zúčastnila i Lucka Čeňková, která má za SZBK ČR (ZBKLK) atest na sutinové vyhledávání.

Terezín

30.10.2022

V pátek 28.10.2022 jsem se sešli na tréninku v Terezíně. Jarda nám tentokrát, místo tmavých chodeb, zajistil areál bývalé nemocnice, kde se kromě běžných místností s různými zákoutími nacházely i rozsáhlé sklepy, takže i tmy jsme si užili požehnaně.

Ve dnech 7.-9.10.2022 se konal výcvikový víkend na Vysočine v Červené Řečici u Marušky. V sobotu jsme si v celkem komorním počtu zacvičili v okolních budovách, v bývalém kravíně, na špejcharu, v rakvích... Večer jsme si opekli buřty a v neděli se pak cvičilo na pile v Želivu.