GIVT.cz - co to je a jak to funguje

15.12.2022

Na jaře 2018 jste byli informováni o možnosti podporovat ZBK LK prostřednicvím portálu givt.cz. Do této iniciativy se do současnosti moc členů nezapojilo, ale i přesto se nám i v tak mamém počtu lidí podařilo do dněšního dne, našimi nákupy na internetu, získat bezmála dva tisíce korun (Ve skutečnosti už přes dva ticíci ale některé částky ještě čekají na schválení)

A jak že to funguje? Podporovat můžete jak anonymě, tak i po registraci. Při anonymním nákupu musíte na stránky givt.cz a v modré liště si vybrat e-shop přes který chcete nakupovat (bohužel zde nejsou zdaleka všechny e-shopy, ale je jich tu opravdu hodně). Seznam všech e-shopů najdete na úvodní straně dole. Když vyberete e-schop, tak ve druhém poli v modré liště zadáte organizaci kterou chcete podpořit. V našem případě ZBK LK a organizace se najde, pak dáte "záhájit nákup" a v nasledujícím okně "Nakoupit anonymně" pak vám problikne okénko s informaci kolik % z nákupu půjde na zvolenou organizaci (většinou je tam nějaké rozmezí) a hned vás to hodí na ten konkrétní e-shop a můžete nakupovat.
Druhá možnost, mnohem lepší, je, že se zaregistrujete a stáhnete si dle instrukcí na webu tak zvaného "pomocníka", ten se nainstaluje jako doplněk prohlížeče. Doplněk si jednou nastavíte a už se nemusíte skoro o nic starat. Při nákupu v e-shopu tak, jak jste zvyklí se vám, v případě, že e-shop je v givt.cz zaregistrován, objeví okénko, které se vás zeptá zda chcete nakupovat přes givt.cz. Kliknete na "Pokračovat" a nakupujete. O víc se nestaráte... Tak co? Nestálo by to za to, to taky vyzkoušet.