NOVINKY

 

V sobotu 14.5.2022 proběhl pod záštitou prezidenta Svazu záchranných brigád kynologů ČR, z.s., pana Ms. Bc. Viléma Babičky, nominační závod pro MS FCI záchranných psů, Bohemia Cup 2022

V sobotu 9.4.2022 jsme se sešli kousek od Litoměřic pod "kopečkem" Radobýl na trénink sutinového vyhledávání. Sešlo se nás tak akorát na dvě skupiny. Terém byl už z dřívějších akcí rozdělen, a tak si každá skupina vzala jednu z částí, které si později vystřídaly. Velice nás potěšilo, že za námi přijela naše dluholetá členka Ála, která se, k...

Informace z webu SZBK ČR k prostudování
V termínu 19.-20.3. proběhlo na Spáleništi školení pro psovody SZBK ČR k novele zkušebního řádu. Účastníci byli seznámeni detailně se všemi podstatnými změnami v provádění a skladbě cviků pro jednotlivé disciplíny / kategorie zkoušek i s novinkami v organizaci a administrativě zkoušek.

Na sobotu 26.3.2022 jsem trochu neplánovaně zřadili trénink překážek na cvičáku v Hejnicích. Trénovalo se individuálně tak, jak kdo potřeboval třeba zrovna na nadcházející zkoušky. Krásný sobotní den jsem si zpestřili obékáním buřtů.

1.1.2022 vešel v platnost nový Zkušební řád pro záchranné psy SZBK ČR a prvotně plánované lednové školení k tomuto řádu bylo přesunuto díky covidovým opatřením na 19.březen. Akce probíhala na Spáleništi a za naši brigádu jsme jeli v plné sestavě (max.4 možní účastníci z každé brigády) a to v sestavě Jana Martínková, Jitka Kopecká, Stanislava...

Březnové celobrigádní cvičení jsme věnovali tréninku plošného vyhledávání. Jana Martínková si pro nás na začátku připravila krátkou přednášku o typologii staveb. Všichni jsme si pěkně zacvičili a myslím, že spokojení odjížděli jak psi, tak jejich páníčci.

V sobotu 12.2.2022 se konal další trénink, tentokrát na sutině ve Velkém Valtinově. Počasí nám opravdu přálo.

V neděli 2.1.2022 jsme uspořádali již tradiční novoroční výlet, tentokrát v oblasti Ralské pahorkatiny. Foto z výletu najdete ZDE.

Počasí si s námi trochu pohrálo a v den dlouho dopředu plánovaného tréninku na sutinovém trenažeru ve Chbanech pěkně chumelilo. Naštěstí spíše po cestě než na místě, takže trénink jsme si náležitě užili a pěkně potrénovali.

První listopadový víkend naše brigáda nezahálela a pilně se cvičilo. Strávili jsme ho na Vysočině ve znamení především sutinového vyhledávání. Po deštivém týdnu se k nám i počasí postavilo velmi příznivě a prožili jsme dva krásné prosluněné dny. Už se těšíme na další společnou akci!

V sobotu 2.10. proběhly v Hejnicích zkoušky dle Národního zkušebního řádu ZZZ a ZTV1. Na vstupní zkoušky nastoupili 3 psovodi a všichni úspěšně zkoušku složili, na ZTV1 se bohužel nezadařilo na překážkách. Děkujeme moc paní rozhodčí Lucii Dlouhé za spravedlivé posuzování a příjemné vystupování a také všem pomocníkům, bez kterých by se zkoušky...