Novinky

V sobotu 22. dubna se v Předlicích, v jednom ze zdejších domů, zřítil strop. Na místo byli přivoláni psovodi pro ověření sutiny. Zásahu se zúčastnila i naše Lucka Čeňková s Annie. Po prověrení čtyřmi psy bylo konstatováno, že se pod propadlou střechou nikdo nenachází.

O prodlouženém velikonočním víkendu se konala výcviková akce v Červené Řečici, které se zúčastnili i někteří naši členové. Součástí akce byly též sobotní zkoušky podle IPOR, a to jak plošné tak sutinové.

V sobotu 25.3.2023 se naši členové zůčastnili závodu "Zachraň se, kdo můžeš"
Článek od Jitky a Radka o průběhu závodu i s fotodokumentací najdete v přílože níže

Dnes, v neděli 26.3.2023, jsme se po společném výcviku přesunuli do Chrastavy do hasičské zbrojnice, kde nám náš člen, Pavel Viták, jako přímý účastník záchranné akce v Turecku a zárověn jako člen USAR týmu, povyprávěl nejen o samotném zásahu po letošním zemetřesení.

Rádi bychom poděkovali firmě PB SCOM s.r.o. za možnost trénovat naše psy na jimy bourané budově v Chrastavě. Obrovský dík patří ale i samotným dělníkům a jejich vedoucímu přímo na místě, kteří terén přizpůsobili našim přáním a potřebám. Trénink pro nás tak mohl být přínosnější a bezpečný zároveň.

Dnes, v sobotu 18.2.2023 jsme se, i za velice nevlídného počasí, sešli na společném tréninku ve Velkém Valtinově, kde se trénovalo vyhledávání v sutinách a místnostech. Jelikož nás bylo opravdu hodně, rozdělili jsme se do tří skupin. Jedna skupina jela cvičit do Stráže p.R., kde cvičila vyhledávání v budově a poté se přesunula na cvičák. I přes...

Revize zkušebního řádu SZBK
Dovolujeme si Vás informovat, že dne 29.1.2023 byla plénem SZBK ČR schválena revize novely Zkušebního řádu SZBK ČR pro záchranné psy.

V sobotu 21.1.2023 jsme se sešli na dalším tréninku, tentokrát v Terezíně. Ve dvou skupinách jsme trénovali vyhledávaní ve temných chodbách pevnosti. Na tréninku jsme mezi námi též přivítali dvě nové čekatelky, Ilonu a Andreu

V sobotu 14.1.2023 se konalo školení první pomoci pro zájemce naši ZBK. Účelem tohoto školení bylo osvěžit si znalosti laické první pomoci a třeba se i něco nového dozvědět.
Tímto školením nás provedla Míša Marečková, která je zdravotnická záchranářka a mimo jiné pracuje také na Plzeňské záchrance.
Dozvěděli jsme se opravdu nejnutnější věci pro...

Hned po Silvestrovské noci, v neděli 1.1.2023 jsem se vydali do okolí Hamru na Jezeře, na Novoroční výlet. Sešli jsme se na parkovišti pod zříceninou hradu Děvín a vydali se po cestičkách, na kterých jsme nepotkali skoro ani živáčka, takže ideál. Počasí tedy vůbec nevypadalo na 1. ledna, spíše připomínal jaro, ale tím spíš se celý den vydařil. Jo,...

Na jaře 2018 jste byli informováni o možnosti podporovat ZBK LK prostřednicvím portálu givt.cz. Do této iniciativy se do současnosti moc členů nezapojilo, ale i přesto se nám i v tak mamém počtu lidí podařilo do dněšního dne, našimi nákupy na internetu, získat bezmála dva tisíce korun (Ve skutečnosti už přes dva ticíci ale některé částky ještě...

V neděli 4.12.2022 jsme si opět zatrénovali ve Svébřicích. Sešlo se nás akorát na dvě skupiny. Počasí nám taky přálo, a tak jsme si neděli pěkně užili a hezky si zacvičili.