NOVINKY

 

Ve dnech 28.-30.10. pořádala Záchranná brigáda Moravskoslezského kraje výroční Memoriál Oldy Dvoroka, praktický závod záchranných týmů 2022. Závod byl umístěn do prostředí krásných Hostýnských vrchů, do katastru obce Rusava.
Za naší ZBK se závodu zúčastnily Štěpánka s Dailí a Johankou s Amálkou s umístěním na krásném 4.místě.
Holky, děkujeme za...

Hasiči, psovodi i vrtulníky zamířili v sobotu 29.10.2022 po 11. hodině do Příbrami. Spadla tam střecha rekonstruovaného domu. Ověřování sutiny se zúčastnila i Lucka Čeňková, která má za SZBK ČR (ZBKLK) atest na sutinové vyhledávání.

Terezín

30.10.2022

V pátek 28.10.2022 jsem se sešli na tréninku v Terezíně. Jarda nám tentokrát, místo tmavých chodeb, zajistil areál bývalé nemocnice, kde se kromě běžných místností s různými zákoutími nacházely i rozsáhlé sklepy, takže i tmy jsme si užili požehnaně.

Ve dnech 7.-9.10.2022 se konal výcvikový víkend na Vysočine v Červené Řečici u Marušky. V sobotu jsme si v celkem komorním počtu zacvičili v okolních budovách, v bývalém kravíně, na špejcharu, v rakvích... Večer jsme si opekli buřty a v neděli se pak cvičilo na pile v Želivu.

První zářijový víkend se opět konalo taktické cvičení IZS "Najít a zachránit", kterého se zúčastnili psovodi PČR, ZBK LK, HS Libereckeho kraje a nezisková organizace Elva help. Cvičení bylo primárně orientiváno na mantrailing ( praktické stopovani).

Aktualizováno o postřehy přímo od Lucky, níže pod fotkou...
Ve dnech 15.9. - 18.9.2022 se v rumunské Craiově konal Světový šampionát záchranářských psů IRO 2022. Svaz záchranných brigád kynologů ČR reprezentovala naše dlouholetá členka Lucka Čeňková s Annie. Startovala mezi 35 soutěžícími v kategorii SUTINY. V této konkurenci Lucka skončila na...

Ve dnech 21.8. - 28.8.2022 jsme pořádali výcvikový týden na Spáleništi. I přesto, že nám počasí zrovna nepřálo, zvládli jsme zkoušky dle IRO, pádlování, slaňování, spoustu hledání, stezku pro děti a mnoho dalších aktivit. Děkujeme všem zúčastněným za organizaci, za účast, za pomoc, za dobrou náladu... A dále děkujeme kuchaři Jirkovi, který se po...

V parnou sobotu 18.6.2022 se na jihu Čech v areálu sutinového trenažeru Londonka konal velmi povedený závod s příznačným názvem Pohár přátelství.

Dne 4.6.2022 uspořádala naše brigáda v Hejnicích Zkoušky základní způsobilosti (ve zkratce "ZZZ") dle Zkušebního řádu pro záchranné psy, který byl od 1.1.2022 výrazně novelizován. Tato zkouška je poměrně obsáhlá a svým rozsahem i náročná, a to přesto, že při hodnocení by se mělo vždy přihlédnout především k radostnému provedení cviků. Komplexně se...

V sobotu 14.5.2022 proběhl pod záštitou prezidenta Svazu záchranných brigád kynologů ČR, z.s., pana Ms. Bc. Viléma Babičky, nominační závod pro MS FCI záchranných psů, Bohemia Cup 2022

V sobotu 9.4.2022 jsme se sešli kousek od Litoměřic pod "kopečkem" Radobýl na trénink sutinového vyhledávání. Sešlo se nás tak akorát na dvě skupiny. Terém byl už z dřívějších akcí rozdělen, a tak si každá skupina vzala jednu z částí, které si později vystřídaly. Velice nás potěšilo, že za námi přijela naše dluholetá členka Ála, která se, k...

Informace z webu SZBK ČR k prostudování
V termínu 19.-20.3. proběhlo na Spáleništi školení pro psovody SZBK ČR k novele zkušebního řádu. Účastníci byli seznámeni detailně se všemi podstatnými změnami v provádění a skladbě cviků pro jednotlivé disciplíny / kategorie zkoušek i s novinkami v organizaci a administrativě zkoušek.

Na sobotu 26.3.2022 jsem trochu neplánovaně zřadili trénink překážek na cvičáku v Hejnicích. Trénovalo se individuálně tak, jak kdo potřeboval třeba zrovna na nadcházející zkoušky. Krásný sobotní den jsem si zpestřili obékáním buřtů.

1.1.2022 vešel v platnost nový Zkušební řád pro záchranné psy SZBK ČR a prvotně plánované lednové školení k tomuto řádu bylo přesunuto díky covidovým opatřením na 19.březen. Akce probíhala na Spáleništi a za naši brigádu jsme jeli v plné sestavě (max.4 možní účastníci z každé brigády) a to v sestavě Jana Martínková, Jitka Kopecká, Stanislava...

Březnové celobrigádní cvičení jsme věnovali tréninku plošného vyhledávání. Jana Martínková si pro nás na začátku připravila krátkou přednášku o typologii staveb. Všichni jsme si pěkně zacvičili a myslím, že spokojení odjížděli jak psi, tak jejich páníčci.